Rapport Arts & Early Childhood
Op 13 maart 2024 is het rapport Arts & Early Childhood gepresenteerd op Premières Rencontres Festival (FR). Hierin staat het belang van het cultureel ontwaken van jonge kinderen centraal. En hoe kunstenaars, kunstinstellingen, beleidsmedewerkers en pedagogisch medewerkers hierin kunnen samenwerken en elkaar kunnen versterken.
Erasmus+ Arts & Early Childhood is een Europees project om de best practice van kunstervaringen voor jonge kinderen te verkennen en te delen tussen lokale Europese gemeenschappen. 2turvenhoog werkt hierin samen met Cie ACTA (Frankrijk), laSala(Catalonië) en Starcatchers (Schotland).
Voor professionals, kunstenaars en beleidsmakers bood het project de mogelijkheid om uit te wisselen. De uitwisselingen stonden in het licht van het overkoepelende thema 'kunst in de sociaal/pedagogische praktijk'. Samen met deelnemers uit de vier andere landen hebben zij inspirerende werkomgevingen bezocht, praktijkervaringen uitgewisseld en verkenden de deelnemers de best practice op lokaal niveau op Europese schaal.
Door impactvol lokaal werk stelde Arts & Early Childhood gezinnen in staat om zich te verbinden met kunst in de eerste levensjaren. Het delen van lokale, nationale en internationale kennis binnen het project, resulteerde in een gemengde aanpak om kunst in te bedden in de directe omgeving van het jonge kind.
Nieuwsgierig naar het hele rapport? Lees het via deze link >
Artikelen
Categorieën
Gerelateerd
- Je neemt je baby toch niet mee naar het theater? Echt wel!
- Pak je kunst!
- Een blik op het CARAVAN-residentie programma in Almere tijdens het 2turvenhoog Festival
- Reflecties over taal, bemiddeling en inclusie tijdens de 2turvenhoog-residentie in Almere
- 2turvenhoog ook te zien voorafgaand aan het festival